!!! SLEVOVÉ AKCE !!! Úvod O společnosti Novinky Služby Reference Kontakty Certifikát jakosti Orientační ceny výstavby FVE HYBRIDNÍ OHŘÍVAČE VODY
MM mont group s.r.o.

Cejl 72, 602 00 Brno

Email: info@mmmontgroup.cz

Tel.: +420 736 488 536

IČ: 28 28 42 59

KS v Brně, odd.C, vl.58549

 
Zabýváme se navrhováním, dodávkou a montáží fotovoltaických systémů na výrobu elektrické energie.
Ceny pro rok 2013 Technické řešení Řešení pro každého Produkty Kalkulačka návratnosti
Dodáváme typové projekty rodinných domů na klíč včetně kompletní dokumentace až po vlastní realizaci stavby.
Demolice Zelená úsporám Dotace na tepelná čerpadla měřiče tepla Kontrola kotlů na tuhá paliva
Dodáváme a montujeme klimatizace do rodinných domů a bytů od renomovaných výrobců Sinclair a Daikin.
Klimatizační jednotky Tepelná čerpadla Vytápění pro bytové domy Termodynamika

Fotovoltaické systémy - technické řešení

Využití fotovoltaických systémů:

Fotovoltaická systémy představují jednoduchý  způsob, jak přeměnit sluneční paprsky na elektřinu. V současné době jsou nejrozšířenější solární články vyrobené z krystalického křemíku ve formě monokrystalu nebo polykrystalu.

První generace:
Fotovoltaické články jsou vyrobeny z destiček monokrystalického křemíku a vyznačují se dobrou účinností a dlouhodobou stabilitou výkonu.
V současné době jsou stále nejpoužívanější typem článků. Jejich nevýhodou je relativně velká spotřeba velmi čistého křemíku.

Druhá generece:
Vznikla snahou o snížení výrobních nákladů úsporou drahého základního materiálu – křemíku. Články druhé generace se vyznačují 100 krát až 1000 krát tenčí aktivní absorbující polovodičovou vrstvou a jsou z polykrystalického, mikrokrystalického nebo amorfního křemíku. Jejich hlavní nevýhodou je nižší účinnost a menší stabilita (s časem klesá účinnost).

Třetí a čtvrtá generace:
Jsou teprve ve vývojovém stádiu a nejsou zatím ve fázi komerčního využití.

Konstrukce fotovoltaického panelu
Elektrickým propojením solárních článků vzniká fotovoltaický panel. Panel musí zajistit hermetické zapouzdření solárních článků, musí zajišťovat dostatečnou mechanickou a klimatickou odolnost (např. vůči silnému větru, krupobití, mrazu apod.). Horní strana panelu bývá z kaleného skla,konstrukci tvoří pevný hliníkový rám.

Umístění panelů
Pro zvýšení účinnosti se někdy používají otočné stojany, které se během dne otáčí za sluncem, různé typy koncentrátorů, zrcadel a čoček. Pro běžné využití postačí sedlová střecha rodinného domu otočená k jihu, plochá střecha nebo vhodný pozemek. Dostupnost solární energie je ovlivněna mnoha faktory. Patří mezi ně především zeměpisná šířka, roční doba, oblačnost a lokální podmínky, sklon plochy na níž sluneční záření dopadá atd.

Množství vyrobené energie
Nominální výkon fotovoltaických panelů je udáván v jednotkách Watt peak (Wp), což je výkon při standardizovaném testu. 1kWp nainstalovaného výkonu vyrobí v České republice za rok 900 – 1100 kWh elektrické energie, v závislosti na geografickém umístění, poloze, nadmořské výšce apod. 1kWp nainstalovaného výkonu obnáší přibližně 8 až 10 metrů čtverečních panelů.

TOPlist